Вхід в особистий кабінет
Забули пароль?

Комп'ютерні комплектуючі

Покупка комп'ютера частинами – це набагато простіше, ніж здається. Таким чином ви зможете зібрати машину, що відповідає вашим запитам, не доплачуючи за зайві "навороти". В інтернет-магазині CACTUS ви знайдете комплектуючі для ПК у різних цінових категоріях. Вивчивши їхню сумісність та особливості встановлення та експлуатації, створити техніку мрії не складе труднощів.

Почати слід з визначення цілей та вимог до майбутнього ПК. Від цього залежить вартість та складність складання.

  • Офісний або домашній варіант. Як правило, це пристрої низької або середньої продуктивності, заточені під роботу офісних програм, серфінг в інтернеті та інші прості дії. Незважаючи на скромні розмахи, заощаджувати на деталях не варто. Неякісні комп'ютерні комплектуючі можуть швидко вийти з ладу та зупинити роботу навіть елементарних програм. Варто також зауважити, що браузери та офісні пакети в цілому споживають не так вже й мало ресурсів, і невідповідні варіанти призведуть до уповільненої роботи.
  • Ігрові моделі. Це потужні девайси з дорогими відеокартами, продуктивними процесорами, великим обсягом пам'яті. Щоб не помилитися, бажано заздалегідь вивчити системні вимоги улюблених іграшок та придбати комплектуючі з параметрами на порядок вищими. Комп'ютер – це покупка не на один рік, і, якщо є можливість максимально укомплектувати його, цим варто скористатися.
  • Професійні моделі. Деякі програми, що використовуються у професійній діяльності, потребують чимало ресурсів. Вони зовсім не працюватимуть на малопотужних машинах і значно ускладнять роботу на комп'ютерах середніх характеристик. Щоб безперешкодно користуватися Фотошопом, Автокадом, 3D Max, Corel Draw та іншими додатками, в основному, з розряду дизайнерських, потрібно купити комплектуючі для комп'ютера преміум-сегмента.
  • Сервери. Для забезпечення роботи цієї категорії завжди потрібні високопродуктивні комплектуючі, але вибір залежить багато в чому від вихідних завдань та вимог.

Всі компоненти комп'ютера взаємопов'язані: вибір одного випливає з параметрів іншого і т.д. Так, наприклад, не маючи процесора, вам дуже важко буде підібрати материнську плату та з'єднати її з відеокартою. Проте порядок придбання комплектуючих може бути строго лінійним. При виборі варто враховувати сумісність компонентів один з одним:

  • Процесор – з материнською платою.
  • Оперативна пам'ять – з материнською платою.
  • Процесорного кулера – з процесором.
  • Блоку живлення – достатньо потужного для живлення всіх компонентів.
  • Корпуса – для вміщення всіх компонентів.

Спершу пропонуємо трохи познайомитися з характеристиками кожного елемента, а вже потім починати збирати їх у єдине ціле.

Процесор, материнська плата – перші на черзі

Процесор та материнка – найголовніші деталі комп'ютера, що керують усіма процесами, що відповідають за потужність, продуктивність, швидкість роботи. Вони обов'язково повинні мати сумісність у підключенні. Її визначає сокет. У характеристиках однієї та іншої деталі він має бути однаковим, інакше ПК не працюватиме.

За формами-фактором материнські плати бувають АТХ – повнорозмірні з розширеним функціоналом, та мікро АТХ – компактні пристрої для малопотужних офісних комп'ютерів з доступною вартістю.

При виборі процесора варто звернути увагу на:

  • кількість ядер;
  • частоту;
  • кеш-пам'ять;
  • програмний функціонал;
  • графічне ядро;
  • підтримувану ОЗУ.

Крім того, важливим є також виробник. купити комп'ютерні комплектуючі від двох найбільш відомих брендів AMD та Intel. Перший люблять за широкі можливості для розгону, а другий за стабільність. Для сумісності з материнкою потрібно вибирати відповідний сокет: AMD це роз'єми AM, FM. А в Intel – LGA.

У роботі процесора важлива наявність якісної системи охолодження. Її основні параметри – рівень шуму, кількість обертів, сумісність із компонентами. Просунуті системи мають деякі додаткові особливості – підсвічування, регулятор потужності, датчики.

Оперативна пам'ять: обсяг та тип

Цей компонент системи відповідає за зберігання програмного коду, а також його швидкість обміну з іншими комплектуючими. Удосконалення програм обов'язково призводить до апгрейду оперативної пам'яті, оскільки тыльки у такому разі комп'ютер покриває потреби користувача. Маленький обсяг пам'яті не дозволяє повноцінно працювати техніці та суттєво знижує її продуктивність.

Вибираючи ОЗУ, слід звертати увагу на такі показники:

  • Технологія. Відображає можливості пристрою, підвищуючи продуктивність ть із зменшенням кількості транзисторів. Сучасні комп'ютери оснащуються оперативкою DDR4, а старі моделі працюють ще на DDR
  • Форм-фактор. Повнорозмірний DIMM підходить для стаціонарних пристроїв, а SO-DIMM – для ноутбуків.
  • Обсяг. Визначає максимально допустиму кількість інформації, що обробляється. Сучасні моделі вимагають щонайменше 8 Гб ОЗУ для забезпечення гідного рівня продуктивності. Для професійних та ігрових моделей краще використовувати більше пам'яті.
  • Частота. Визначає швидкість передачі даних процесору. Частоти, на яких працює оперативна пам'ять, повинні співпадати з частотами роботи материнки та підтримуватися ЦП.
  • Таймінг. Сам собою не є провідним параметром, але важливий у разі, якщо передбачається встановлення додаткових планок пам'яті. Таймінги в обох модулях мають збігатися.
  • Охолодження. Базові планки пам'яті продаються без радіаторів, а нові моделі - з ними. Якщо мова йде про складання звичайного офісного комп'ютера, інтернет-магазин комп'ютерних комплектуючих не рекомендує переплачувати за додаткову опцію. А ось потужні моделі вимагають участі системи охолодження, тому що при великих навантаженнях нерідко перегріваються.

Відеокарта – друге серце комп'ютера

Тому до її вибору варто підходити максимально серйозно та відповідально. Відеокарта є одним з найбільш дорогих компонентів системи та обов'язкова для ігрових та супер потужних машин. Домашні варіанти можуть обійтися вбудованими в процесор рішеннями.

Ведучими виробниками відеокарт є AMD та NVidia. Суперечки про те, які моделі краще, ведуться постійно і навряд чи колись вщухнуть. Загалом обидва лідери тримаються приблизно на одному рівні, а вибір залежить більше від характеристик конкретного виробу.

Якість та потужність графічного чіпа впливають на такі моменти:

  • швидкість відео в рендері;
  • якість зображення на екрані;
  • кількість кадрів за секунду в іграх, програмах з графічною складовою.

Відеокарта має власну пам'ять, вбудований відеочіпсет, частоту пам'яті, її тип, шину відеопам'яті, додаткові роз'єми, відеовиходи, режими роботи. За всіма цими параметрами варто пройтися дуже уважно, щоб підібрати найкращий варіант. Якщо ви плануєте дивитися відео у форматі 4К – відеокарта має бути розрахована на таку роздільну здатність. Якщо ви використовуєте кілька моніторів, переконайтеся в підтримці відеокарти.

Важливими є також фізичні розміри виробу. У невеликий корпус встановити відеокарту стандартних розмірів може бути складно. Тому варто враховувати її довжину та ширину. Вони повинні збігатися з відведеним "гніздом" у корпусі.

Відеокарта має власну систему охолодження. Вона може бути:

  • пасивною через радіатори та мідні пластини;
  • активною повітряною;
  • водною з тепловідвідними трубками.

Пасивна актуальна для інтегрованих відеокарт у слабких технічних машинах. Вона працює безшумно, не вимагає підключення до блока живлення, займає мінімум простору.

Повітряне охолодження здійснюється за допомогою вентиляторів. Це найбільш поширений варіант, критеріями вибору якого є рівень шуму та кількість обертів лопат.

Найбільш просунутою технологією є водна система, що забезпечує безшумне та ефективне охолодження відеокарти. Вона коштує досить дорого, тому для встановлення у бюджетних комп'ютерах не є актуальним.

Внутрішній накопичувач: який краще?

Для зберігання на комп'ютері інформації використовуються дискові накопичувачі двох типів – SSD та HDD. Перші – швидкі, але малоємні, а другі – повільні, але мають великий запас пам'яті. Операційну систему краще встановлювати на SSD, а ось зберігати контент, документи та іншу інформацію – на HDD.

Серед переваг використання твердотільного накопичувача SSD:

  • довговічність;
  • високий шанс відновлення даних, якщо вони якимсь чином вилучаться;
  • відмінна швидкість прийому та передачі даних;
  • невеликі габарити;
  • низький рівень шуму;
  • структурованість файлів, що спрощує пошук.

Диски SSD – це не дешеві комплектуючі для ПК, вони коштують значно дорожче, ніж HDD. Проте останні, у свою чергу, відрізняються неймовірними обсягами. Місткість останніх моделей налічує цілі терабайти пам'яті.

Джерело енергії комп'ютера

Без блоку живлення навіть топові комплектуючі перетворяться на звичайну купу заліза. Кожен із компонентів споживає певну кількість енергії, і всі вони підключаються до блоку живлення. Нестача напруги може призвести до швидкої поломки як самого блоку, так і будь-якого компонента.

Потужність блоку залежить від цілей комп'ютера. Домашні моделі для простої роботи не потребують живлення понад 300 Вт. Ігрові комп'ютери можуть споживати до 600 Вт, а професійні кібер-монстри вимагають від 700 до 2400 Вт.

Важливим критерієм вибору блоку живлення є сертифікація, що впливає на ККД. Сертифіковані блоки живлення поділяються на звичайні, бронзові, срібні, золоті, платинові та титанові.

Корпус – для створення єдиного цілого

Всі перераховані вище компоненти комп'ютера встановлюються в системний блок. У кожного виробу всередині є своє спеціальне місце, завдяки чому зі збіркою пристрою зможуть впоратися навіть користувачі-початківці.

Корпус необхідний для естетичності, захисту від пилу, вологи, механічних впливів. По суті, це перше, з чого варто розпочати збирання комп'ютера. І звернути увагу тут потрібно на такі моменти:

  • матеріали;
  • форм-фактор;
  • кількість слотів;
  • комплектацію;
  • підсвічування та додаткові датчики.

Від матеріалів залежить вага виробу, його естетична складова. Найбільш дорогі моделі оснащені скляними вставками, що дозволяють бачити всі начинки. За допомогою підсвічування ПК можна зробити унікальним та стильним.

Від форми корпусу залежить встановлення материнської плати АТХ чи міні АТХ. Варто проконтролювати цей момент, перш ніж купувати всі інші компоненти.

Замовити комплектуючі для ПК онлайн в Україні

В інтернет-магазині CACTUS ви знайдете якісні комплектуючі від провідних виробників. Ми вибираємо найкращі вироби з різних цінових категорій, тому ви можете бути впевнені, що отримаєте гідний товар.

На комп'ютери, комплектуючі ціни у нас доступні. Вибираючи дорогі компоненти, ви можете оформити розстрочку. Це допоможе заощадити і при цьому отримати пристрій у найкоротший термін. Доставка здійснюється транспортними компаніями по всій Україні, а у Дніпрі, Одесі, Києві, Львові, Харкові є можливість забрати товар самовивозом.

Показать ещё
Фильтр