Вхід в особистий кабінет
Забули пароль?

Оперативна пам'ять для комп'ютера

Для швидкої та ефективної роботи комп'ютера потрібна оперативна пам'ять – ОЗП. Раніше планки пам'яті розглядалися лише у контексті достатнього обсягу, оскільки загалом пам'ять слабко впливала продуктивність техніки. Сучасні модулі здатні збільшити сумарну потужність на 20-30%, а окремі високочастотні планки навіть більше. Тому оперативна пам'ять, купити яку пропонує інтернет-магазин CACTUS, стала одним з найважливіших елементів при складанні комп'ютера. Перш ніж вибирати ту чи іншу модель, варто розібратися в основних критеріях, характеристиках, які допоможуть зібрати ідеальну за продуктивністю машину.

Насамперед важливо визначити, від чого залежить ефективність ОЗП. Це такі параметри:

  • максимальна частота процесора;
  • сумісність планки з процесором;
  • кількість імпульсів для виконання операцій;
  • сумісність роз'ємів;
  • пропускна спроможність шини.

З цього випливає, що розглядати придбання оперативної пам'яті слід у зв'язці з іншими елементами комп'ютера. Так навіть обсяг пам'яті регламентується можливостями материнської плати. Максимально допустимі значення вказуються на самій платі або на сайті виробника. Але є у пам'яті і чисто свої показники, які самостійно впливають на працездатність техніки.

Огляд основних характеристик

  • Обсяг. У старих машинах із 32-розрядною операційною системою підтримується не більше 4 Гб оперативної пам'яті. Для 64-розрядних можливості набагато ширші. Так, Windows 10 допускає використання ОЗП об'ємом до 512 Гб. У побутових реаліях такі обсяги не потрібні. Ігрові машини для повноцінної роботи можуть потребувати 16-32 Гб пам'яті, а для офісних знадобиться купити оперативну пам'ять (ОЗП) до 8 Гб.
  • Форм-фактор. Існує два основні варіанти – DIMM та SO-DIMM. Перший встановлюється у стаціонарні машини, а другий використовується переважно у ноутбуках. У поняття форм-фактора включені як габаритні розміри модулів, а й кількість контактів, їх розташування. Перед вибором планки варто поцікавитись, який варіант підтримує ваша система.
  • Частота. Демонструє частоту операцій за секунду, що проходять каналом. При виборі планки варто орієнтуватися на можливості материнської плати. Якщо вона не підтримує частоту обраної вами пам'яті, вона не працюватиме на повну котушку.
  • Пропускна спроможність. Загальний показник можливостей модуля, який розраховується за такою формулою: обсяг даних за один такт, помножений на частоту системної шини. Чим вищий підсумковий показник, тим швидше та надійніше працює вся система.
  • Таймінг. Затримка між відкриттям рядка та зчитуванням інформації. Про високу швидкодію пам'яті говорять мінімальні значення таймінгу, який змінюється в наносекундах, кількості тактів. На планці значення таймінгу вказуються в строгій послідовності та позначаються такими маркуваннями: CL – час до відповіді оперативної пам'яті; RCD - терміни знаходження рядка; RP – діапазон між закриттям та відкриттям рядка; RAS – мінімальний час від команди до команди, є сукупністю всіх попередніх показників. Якщо ви збираєтеся розширити можливості комп'ютера та купити оперативну пам'ять в інтернет-магазині, бажано вибирати планки, що мають той самий таймінг, що й рідний модуль.
  • Режими. Одно-або багатоканальні. Продуктивність других вище. Найбільш оптимальним для найсучасніших потужних машин є двоканальний режим. Щоб його запустити, дві ідентичні планки монтуються у різні за кольорами слоти.
  • Система охолодження. Можливо вбудована чи додаткова. Навіть якщо планка не має власного радіатора, бажано забезпечити гідне охолодження. В іншому випадку мікросхеми можуть не тільки видавати помилки, а й швидко перегоряти.

Як вибрати та купити оперативну пам'ять в Україні

Якісна оперативна пам'ять – ціна комфортної роботи за комп'ютером. Тому при виборі планки варто звертати увагу на всі перераховані вище характеристики. Також потрібно орієнтуватися на потреби та можливості самого комп'ютера та мети його використання.

  • У геймерських машинах не повинно бути менше 16 Гб оперативної пам'яті. З такими параметрами ви можете розраховувати на "найважчі" ігри та насолоджуватися кожною хвилиною, проведеною у грі.
  • Комп'ютери, які використовуються у професійних цілях для дизайнерів, художників, програмістів та інших фахівців, які потребують великих потужностей, потребують не менше 8-16 Гб. Тоді ви зможете без проблем рендерити, кодити, креслити та займатися іншими завданнями.
  • Для стандартних девайсів, метою яких є робота в типових програмах, вихід в інтернет, перегляд відео контенту, вистачить 4-8 Гб ОЗП.

Важливо враховувати це у тому, щоб грамотно розпорядитися фінансами. Купувати дорогу потужну планку немає сенсу для офісних машин. Вона не використовуватиме і половини своїх можливостей. У той же час, для топових комп'ютерів не підійде дешева оперативка ОЗУ – замовити в цьому випадку краще модель дорожчу і кращу.

В інтернет-магазині CACTUS ви знайдете планки оперативної пам'яті від провідних виробників у цій галузі. У нас представлені найкращі варіанти з різних цінових діапазонів. Вибирайте та замовляйте прямо зараз. Доставка організується у всі населені пункти України, а в Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі можливе самовивезення.

Показать ещё
Фильтр