Вхід в особистий кабінет
Забули пароль?

Графічні планшети

Завдяки сучасним технологіям дизайнери, художники, ілюстратори, архітектори, фотографи та інші фахівці, що працюють із зображеннями, змогли отримати свій персональний інструмент для виконання завдань. Ним став графічний планшет - пристрій, що перетворює малюнок на дисплеї в цифрове зображення. Головною його відмінністю від звичайного планшета є досить висока точність введення за допомогою стилуса, за рахунок чого картинки виглядають максимально опрацьованими.

Планшет для малювання складається з дисплея і стилуса. Сучасні моделі мають досить потужні характеристики, що не поступаються за можливостями комп'ютера. В інтернет-магазині CACTUS ви знайдете широкий асортимент кишенькових "мольбертів". Щоб грамотно вибрати і купити планшет для малювання, Харків та інші регіони повинні, в першу чергу, визначитися з потрібними характеристиками, цілями використання, наявними навичками. Якщо вам потрібен гаджет для роботи в складних графічних редакторах, варто звернути увагу на моделі подорожче, з потужними параметрами. Ця покупка виправдає себе і швидко окупиться. Втім, купувати виріб на перспективу не рекомендується. Технології змінюються дуже швидко, і вже через 2-3 роки ви напевно захочете обновити інструмент.

Пропонуємо ознайомитися з представленою нижче інформацією, яка допоможе визначитися з вибором як новачкам, так і вже досвідченим користувачам.

Як з'явилися графічні планшети

Першими з'явилися на ринку саме графічні Таблет, і сталося це задовго до початку комп'ютерної ери. Прообраз сучасного пристрою створив в 1888 році підприємець з Америки Еліша Грей, і назвав його телеавтограф. Конструкція представляла собою спеціальний електростіл, по якому водилося перо. Точки з'єднання з поверхнею переводилися в електроімпульси і таким чином передавалися на приймач. Головною перевагою системи є можливість підпису документів віддалено. У США такі агрегати успішно використовувалися аж до 60х рр. минулого століття.

Аналог сучасного пристрою був виготовлений в 1957 році Томом Даймондом і називався Stylator. Девайс працював на прямокутній системі координат. Датчики розпізнавали натиск від пера в ставленні до нульової точки. Отримані результати заносилися в пам'ять і відображалися на екрані машини. Ніякого практичного призначення винахід не ніс.

Найбільш відомим графічним таблетом з найперших моделей є Rand Tablet, який також називали Графакон, 1964 року випуску. На графічний планшет ціна була досить низькою, щоб різні організації могли дозволити собі купувати пристрої в великих кількостях. Планшети застосовувалися в університетах, лабораторіях, наукових інститутах. В основі їх роботи лежали електромагнітні імпульси, що вловлюються пером і передаються в пам'ять комп'ютера.

У 1981 році Тодд Радгрен - музикант з Америки створив кольоровий планшет, після чого продав свій патент на вигідних умовах компанії Apple. Зібравши всі попередні напрацювання і докупивши відсутні права, "яблучна" корпорація випустила Apple Graphics Tablet - свій перший планшет для малювання. Вироби набирали популярність, і незабаром багато інших брендів зацікавилися ідеєю і стали випускати власні графічні девайси в допомогу дизайнерам, ілюстраторам і іншим фахівцям по роботі з графікою і зображеннями.

Вибираємо графічний планшет: основні параметри

Перш, ніж графічний планет для малювання купити, Україна повинна добре вивчити пропозиції ринку. Якщо ви вибираєте свій перший інструмент, наша інформація обов'язково стане корисною і допоможе визначитися з оптимальною моделлю.

Критеріїв вибору техніки не так багато, але вони дуже важливі і актуальні для кожного користувача. Пропонуємо вивчити основні.

  • Робоча поверхня. Затвердження чим більше, тим краще далеко не завжди працює у випадку з графічними пристроями. Новачкам, тільки пробуючим себе в професії, підійдуть пристрої з діагоналлю 7-8 дюймів. Їх цілком вистачить для побутових потреб. Просунутим користувачам зручніше працювати на великих планшетах по 10-12 дюймів. Для більш чіткого розуміння розмірів виробники часто вказують параметри паперового формату. Так, А3 досить громіздкий і дорогий варіант, який передбачає наявність стаціонарного місця роботи, а моделі формату А5 і А6 можуть послужити кишеньковими виробами, вони легкі і їх зручно всюди носити з собою.
  • Співвідношення сторін. Дуже важливий момент при виборі планшета! Слід вибирати модель, пропорційну розмірам монітора, до якого вона підключається. На сьогодні найпопулярнішими є пропорції 4: 3 і 16: 9. У разі невідповідності, всі зображення на моніторі будуть виглядати спотворено, розтягнуто або навпаки стисло.
  • Роздільна здатність. Простими словами, це кількість розміщених на екрані сенсорів. Чим цей показник вище, ніж точніше і чіткіше буде виглядати малюнок. З підвищенням роздільної здатності зростає і ціна пристрою. Для виконання стандартних завдань підійдуть моделі на 2500 Ipi, а для професіоналів - від 5000 Ipi.
  • Чутливість стилуса. Вимірюється в рівнях, від 512 до 8192. Дозволяє контролювати товщину ліній, їх прозорість, колір. Чим вище рівень, тим точніше буде відтворюватися зображення на екрані і сам процес малювання стане більш реалістичним. Сучасний стандарт для отримання якісного результату - від 1024 рівня. Початківцям художникам може підійти і 512 - як мінімум, на такий планшет для малювання ціна на порядок нижче.
  • Швидкість відгуку. Для топових девайсів дуже важливо, щоб картинка на моніторі відображалася без запізнення. Досягти такого результату допоможе швидкість введення даних від 200 точок в секунду. При меншому показнику малюнок буде з'являтися на дисплеї з деякою затримкою.
  • Можливості підключення. Існують провідні та безпровідні моделі. Останні підключаються до ПК за допомогою технології Bluetooth, працюють на акумуляторі, заряду якого зазвичай вистачає на 40-50 годин експлуатації. Моделі з кабелем не залежить від власного заряду, тому можуть працювати нескінченно. Для стаціонарних комп'ютерів немає ніякої різниці, який тип підключення використовувати, а ось в тандемі з ноутбуками частіше використовуються більш мобільні бездротові варіанти. Також для контролю параметрів гаджета і грамотного сполучення на комп'ютер повинні бути встановлені спеціальні драйвери.

Замовити планшет для малювання в CACTUS'і

В нашому інтернет-магазині представлені моделі графічних пристроїв від провідних світових брендів. Ви знайдете продукти компаній Wacom, Huion, Xiaomi, Parblo. Більшість з них спеціалізуються саме на випуску техніки для дизайнерів і художників.

Ви можете підібрати відповідний тип екрану, діагональ, колір і оформити замовлення через сайт або по телефону. Наш менеджер завжди підкаже всю необхідну інформацію, допоможе зробити вибір, виходячи з ваших запитів. Ми зможемо доставити графічний планшет для художників в будь-який населений пункт України, а в деяких містах забрати покупку можна самовивозом з наших магазинів.

Показать ещё
Фильтр