Вхід в особистий кабінет
Забули пароль?

Проекційні екрани

Багато хто починає облаштування домашнього кінотеатру з проектора, але краще все ж таки спочатку потурбуватися вибором екрану, а потім уже, під його розміри і тип підбирати саму техніку. Екран є фінальним компонентом у ланцюзі аудіовізуальної установки. Без нього проекційне зображення буде не таким красивим, чітким, якісним, як із ним, навіть якщо сам проектор здатний передавати ідеальну графіку.

В інтернет-магазині CACTUS представлений широкий асортимент проекторів та різноманітних аксесуарів до них, у тому числі й екранів. На екран для проектора ціна може бути високою або низькою, залежно від розмірів, функціоналу, якості та інших особливостей. Але є й кілька загальних вимог до всіх моделей:

  • Плоска поверхня. Це дуже важливо для отримання сфокусованого деталізованого цільного зображення. Так екран відображатиме зображення, що проектується, без будь-яких спотворень.
  • Достатній розмір. Підбирається індивідуально під потреби аудиторії та можливості самого проектора.
  • Однорідність зображення. Досягається за рахунок рівноцінного розподілу потоку на полотні.

Проекційний екран виконує дві основні функції – служить для відтворення візуального контенту та відображення світлового потоку для глядачів. На відміну від звичайної стіни, на яку теоретично також можна відтворювати зображення з проектора, полотна екранів мають спеціальне покриття, що відбиває, забезпечуючи красиву і чітку картинку. Тому відповідальне ставлення до вибору проекційної конструкції є важливим рішенням кожного, хто хоче створити за будь-яких умов свій домашній кінотеатр.

Вибираємо екран для проектора: основні критерії

Проектори використовуються в різних цілях: для домашнього перегляду фільмів у масштабному форматі, для презентацій, конференцій, для маленьких і великих аудиторій. Під кожнє з цих завдань знадобиться свій проекційний екран купити. Пропонуємо розібратися у параметрах, щоб зробити правильний вибір.

Розмір: глядачі та проектор

Екрани для проекторів можуть бути як невеликими поверхнями, так і безрозмірними полотнами. Так, для переглядів фільмів краще вибирати екрани якомога більше: за рахунок залучення до процесу периферійного зору виникає ефект занурення в кіно. А якщо з боків видно абстрактну домашню обстановку, емоційне враження від картинки знижується.

Периферійний зір людини "включається" при горизонтальному куті огляду понад 40 градусів. За даними можна легко розрахувати необхідну ширину екрана для встановлення в домашніх умовах.

Але є ще один критерій, що впливає на вибір - це фізична відмінність пікселів на екрані. Не заглиблюючись у складні розрахунки, можна сказати, що оптимальна ширина екрану становить діапазон від 50 до 70% відстані від глядача екрана. Наприклад, для перегляду кіно на відстані 3 метри від зображення потрібно використовувати полотно шириною від 150 до 210 см.

Щодо самого проектора, у його характеристиках завжди вказуються можливі розміри екрана. Недорогі моделі забезпечать мінімальний розмір якісного зображення, а професійні моделі можуть відтворювати чітке зображення на величезних полотнах.

Формат екрану

Співвідношення параметрів ширини до висоти залежить від варіанта проекції, що використовується, і різниться в кожному конкретному випадку. Сучасні проекційні екрани інтернет-магазин пропонує такі формати:

  • 3:4. Стандартний телевізійний та кіно-формат, який сьогодні використовується саме в домашніх кінотеатрах, досить рідко. Його віддають перевагу в основному для офісних конференцій, зборів.
  • 16:9. Найактуальніший сучасний формат для перегляду відеоконтенту. Набув свого розвитку та популярності завдяки широкому формату цифрової підвищеної чіткості.
  • 16:10. Професійний варіант, що з'явився для стандартів сучасної техніки. На таких екранах відтворюється контент із лептопів, стаціонарних ПК з повною відповідністю картинки.
  • 2,35:1. Використовується або у кінозалах, або у домашніх обладнаних кінотеатрах великого масштабу преміум-класу.
  • 1:1. Універсальний варіант, який підходить для проектування контенту будь-яких розмірів. Він легко підлаштовується до всіх інших форматів шляхом ручного коригування ширини полотна.

Тип екрана

Ви можете купити проекційний екран стаціонарної або переносної конструкції. Стаціонарні моделі – довговічні та надійні, бувають рулонні та натяжні. Перші компактні та прості в установці. Вони не займають багато місця у згорнутому вигляді, їх розвертають безпосередньо перед демонстрацією контенту. Механізм розгортання та згортання може бути моторизованим та пружним. Відмінність у тому, як рулон розкривається - автоматично чи вручну. Складаються обидва варіанти однаково автоматично. Натяжні моделі кріпляться до спеціальної рами і завжди перебувають у розгорнутому стані. Рама може кріпитися до стіни чи стелі.

Переносні конструкції використовуються там, де недоцільно встановлювати громіздку стаціонарну конструкцію – у маленьких кабінетах, офісах, переговорних залах, для невеликої кількості людей та тимчасових демонстрацій. Найбільш популярним варіантом є екран на тринозі – їх легко транспортувати, змінювати розташування, переставляти, складати та розгортати. На такі полотна проектуються невеликі зображення, формули, розрахунки та інший презентаційний контент.

Замовити проекційний екран онлайн

Інтернет-магазин CACTUS пропонує широкий асортимент продукції від провідних виробників. У нашому каталозі ви знайдете стаціонарні та мобільні полотна різних розмірів, і зможете підібрати підходящий варіант під ваші потреби.

У нас на проекційні екрани ціна відрізняється від усіх інших магазинів. У цьому ви можете переконатися, ознайомившись із прайсом та порівнявши його з іншими варіантами.

Якщо виникли будь-які питання, ви можете поставити їх нашому консультанту контакт-центру. Ми надамо всю цікаву інформацію щодо характеристик та особливостей товару, умов його доставки та оплати. Оформляйте замовлення онлайн та виходить проекційний екран у найкоротші терміни. Доставка можлива до будь-якого населеного пункту України.

Показать ещё
Фильтр