Вхід в особистий кабінет
Забули пароль?

Жорсткі диски на комп'ютер

Вся інформація, що знаходиться на комп'ютері, поділяється на дві категорії – самі програми та дані, які використовують програми. Для її зберігання використовується жорсткий диск, а точніше, дві різні – для двох категорій: на одному дані, а на іншому операційна система та програми. Дані займають більше місця, а для програм важливою є швидкість доступу до них, оскільки вона безпосередньо впливає на швидкість роботи програм.

Жорсткий диск разом із материнською платою та процесором є основою функціонування будь-якого ПК. Тому вибирати його потрібно уважно та з урахуванням усіх потреб. В інтернет-магазині CACTUS можна купити жорсткий диск для ПК різних конфігурацій. У нас представлено безліч різноманітних моделей, з яких ви завжди зможете вибрати найбільш вдалий варіант. Технічних параметрів у дисків не так багато, але варто вивчити їх перед тим, як купувати.

Внутрішній або зовнішній жорсткий диск?

Насамперед варто визначитися, для яких цілей використовуватиметься девайс. Якщо вам потрібно постійно носити великі обсяги інформації, краще вибрати зовнішній накопичувач. А для стаціонарного використання підійде внутрішній.

Для других у системному блоці є спеціально відведене місце. Вони встановлюються всередину та з'єднуються шлейфом з материнською платою. Верх виробу має металеву поверхню, де нижня частина найчастіше відкрита. На внутрішній диск встановлюється операційна система, найважливіші програми. Його небажано діставати та переміщати кудись.

Зовнішні диски, навпаки, мобільні та транспортабельні. Вони повністю «одягнуті» у герметичний металевий корпус та захищені від будь-яких впливів. До комп'ютера вони підключаються через USB. Вони мають швидкість доступу до даних нижче, ніж у внутрішніх дисків, але вони легко підключаються до будь-якого ПК. На зовнішніх дисках зручно зберігати документи, робочі файли, фотографії, відео та інший мультимедійний контент. Якщо вам потрібно купити жорсткий диск на ноутбук – зовнішній виріб стане чудовим додатковим варіантом.

Основні характеристики накопичувачів

Визначившись, зовнішній або внутрішній девайс вам необхідний, можна переходити до вивчення особливостей і властивостей виробів. Важливими для вибору є такі параметри.

Форм-фактор

Має значення для внутрішнього накопичувача, має на увазі його фізичні розміри у дюймах. У системному блоці слоти для розміщення обладнання чітко регламентовані.

На сучасному ринку представлено два варіанти:

  • 2,5 дюйми – переважно для ноутбуків. Можна встановлювати їх у стаціонарні ПК, але за ціною вони обійдуться дорожче.
  • 3,5 дюйми – стандартний розмір вінчестерів для системних блоків. Для ноутбуків такі пристрої не підійдуть.

Перші стійкіші до механічних пошкоджень, споживають мінімум енергії, що впливає на потужність системи охолодження, працюють практично безшумно. На 3,5 жорсткий диск на комп'ютер ціна нижче, він має більший максимальний обсяг і вміщує більше інформації.

Об'єм диска

Рано чи пізно накопичувач забивається під зав'язку. Тому не варто скупитися на гігабайти – всі знадобляться. Для офісних машин, які не використовуються для ігор та розваг, підійдуть диски об'ємом 500-1000 Гб. Якщо ж розважальний фактор є, варто звернути увагу на пристрої від 2 Тб. Одна потужна гра може займати об'єм до 250 Гб, тому що більше можливості сховища, то краще.

Для зберігання важливих даних – резервних копій, фотоархівів тощо. підійдуть накопичувачі на 4-6 Тб. Коштують вони досить дорого, зате ви точно будете впевнені, що пам'ять не закінчиться в самий невідповідний момент.

Обертання шпинделя

Один із найважливіших показників, що впливають на продуктивність жорсткого диска – швидкість обертання шпинделя. Чим вона вище, тим швидше відбуватиметься пошук даних та їх запис. Високі швидкості обійдуться дорожче за ціною, але в окремих випадках це цілком виправдані витрати.

Можна замовити жорсткий диск на комп'ютер зі швидкістю від 5400 до 15000 обертів на хвилину. Останні суттєво виходять за рамки звичайних домашніх ПК, вони актуальні у тих випадках, коли машини вимагають максимальної продуктивності – у серверах, вузькоспеціалізованих галузях.

Для побутових потреб цілком вистачить пристрою на 5400 оборотів. Він надійніше, тому що його деталі менше зношуються. Працює досить безшумно, менше нагрівається, отже, не потребує потужного охолодження та надмірної витрати енергії. Але найпоширенішим варіантом є 7200 оборотів - він приблизно в півтора рази швидше, ніж попередній і є прикладом ідеального балансу між швидкістю, рівнем шуму і вартістю.

Інтерфейс

Це роз'єм, через який жорсткий диск зв'язується з материнською платою. Найбільш затребуваними типами є кілька варіантів:

  • SATA.
  • IDE.

Перший є актуальним для більшості десктопів. Існує три стандарти інтерфейсу - SATA 1, SATA 2, SATA 3, що відрізняються за швидкістю передачі даних. Перші два сьогодні вже вважаються застарілими, тому інтерфейс SATA 3 зі швидкістю передачі 6Гбіт/сек – практично єдиний варіант. Завдяки зворотній сумісності його можна використовувати навіть із старими материнськими платами.

Інтерфейс IDE раніше використовувався досить часто, а зараз практично не зустрічається. Тільки старі жорсткі диски можуть мати цей роз'єм.

Розмір кешу

Кожен жорсткий диск має свій буфер обміну, де зберігаються дані, які найчастіше використовуються системою. Чим більший обсяг кешу, тим швидше буде швидкість завантаження машини, запису, обробки даних.

Найпопулярнішими варіантами є пристрої з об'ємом від 16 до 256 Мб. Чим більший обсяг буфера, тим дорожче коштуватиме накопичувач. Але заощаджувати на параметрі не варто, якщо вам важлива швидкодія та оперативна робота комп'ютера.

Замовити жорсткий диск у CACTUS'і

Вивчивши основну інформацію щодо накопичувачів, ви легко зробите правильний вибір. В інтернет-магазині CACTUS жорсткі диски на комп'ютер Україна може придбати від провідних виробників на вигідних умовах.

Щоб зробити замовлення, додавайте товар до Кошику та надсилайте заявку. У разі виникнення запитань телефонуйте за вказаними на сайті телефонами. Можливе оформлення покупки на виплат. Доставляється по всій країні.

Показать ещё
Фильтр